حضور هنرمندان صنایع دستی خراسان رضوی در هجدهمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان

حضورهنرمندان صنایع دستی خراسان رضوی در هجدهمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان/ معرفی گوهر سنگ های پایتخت معنوی ایران

همزمان با برگزاری هجدهمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان، جمعی از هنرمندان برتر صنایع دستی، فعالان و تعدادی از مدیران صنایع دستیاستان خراسان رضوی در این اجلاس حضور خواهند یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، این اجلاس از چهارم لغایت ششم مهرماه با حضور ۲۰۰ نفر از هنرمندان برتر جهان به همراه تعدادی از مدیران شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان برگزار خواهد شد.
در حاشیه برگزاری این اجلاس بین المللی و بزرگ نمایشگاهی با عنوان نمایشگاه سیمرغ با حضور هنرمندانی از کشورهای مختلف در باغ موزه چهل ستون اصفهان برگزار خواهد شد که در این نمایشگاه نیز تعدادی از هنرمندان فعال صنایع دستی استان خراسان رضوی حضور خواهند داشت.
بر اساس این گزارش، در این نمایشگاه که از تاریخ دوم لغایت دهم مهرماه جاری در اصفهان برگزار می شود، هنرمندان رشته های مختلف استان حضور یافته و هنر اصیل پایتخت معنوی ایران را به دنیا معرفی خواهند کرد.
هم چنین در این نمایشگاه فضایی به مساحت ۴۸ متر مربع برای معرفی ظرفیت های مشهد به عنوان شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ ها در نظر گرفته شده که بازدید کنندگان از این غرفه با هنر تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و گوهر سنگ ها از نزدیک آشنا خواهند شد.

ارسال نظر