تشییع جنازه پدر هنر خراطی استان کردستان

پیکر آخرین بازمانده هنر خراطی ایران و پدر خراطی کردستان با حضور مسئولین استانی و آحاد مردم بزرگوار سنندج تشیع شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، با حضور زارعی فرماندار شهرستان سنندج، سید محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، مهندس شریعتی رئیس شورای شهر سنندج، دکتر سجادی عضو شورای شهر سنندج و تنی چند از مسئولین استانی، پیکر مرحوم رشید فاتحی هنرمند عرصه صنایع دستی تشیع و در قطعه هنرمندان بهشت محمدی سنندج به خاک سپرده شد.
طی مراسم خاکسپاری علوی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت؛ استاد رشید فاتحی آخرین بازمانده از خراطان ایران و کردستان بود که سالیان سال در این زمینه فعالیت می کردند وی اظهار نمود مرحوم فاتحی هنرمندی توانا و بسیار مهربان بود امیدواریم روحش قرین رحمت باد و خداوند متعال به بازماندگان ایشان صبر عطا کند. در ادامه از کلیه آحاد مردم و مسئولینی که در مراسم خاکسپاری این هنرمند شرکت کرده بودند تشکر نمودند.
رشید فاتحی مشهور به استاد رشید خراط متولد ۱۳۱۹ در سنندج بود و از ۶ سالگی حرفه خراطی را به شیوه استاد شاگردی در زادگاه خود آموخت و از آن سال فعالیتش همچنان پشت چرخ سنتی و دستی خراطی بود تا اینکه شامگاه دوشنبه مورخ ۲۹/۶/۹۵ همراه با ۷۰ سال تلاش در این حرفه با لبیک گوئی به دعوت حق به دیار باقی شتافت.

ارسال نظر